РОБИЈА ЗА ПОХЛЕПНОГ ВЛАСНИКА ПИЦЕРИЈЕ: Претио својим илегалним радницима депортацијом ако неће да раде шта тражи
ВЛАСНИК две пицерије у области Бостона осуђен је на 8,5 година затвора због физичког насиља и претњи запосленима који живе у земљи илегално, пренео је АП.
Архива БЖНовости
Ставрос Папантонијадис (49), из Вествуда, власник ланца пицерија "Сташ пица" савезној држави Масачусетс осуђен је на 102 месеца затвора, годину дана надзора након изласка и наређено му је да плати казну од 35.000 долара.
Он је присиљавао или покушавао да присили шест жртава - пет мушкараца и жену - да раде за њега и да се подвргну прекомерним захтевима на радном месту кроз физичко злостављање, претње насиљем и озбиљном повредом, као и поновљене претње да ће пријавити жртве имиграционим властима за депортацију, навели су тужиоци.
У јуну је порота га је осудила по три тачке оптужнице за присилни рад и три тачке за покушај присилног рада. Он је у притвору од хапшења у марту 2023. године.
Његов адвокат изјавио је да планира ново суђење и жалбу, јер сматра да је дужина казне претерана.
-Смернице за изрицање казне које се примењују у овом случају су прикладније за трговце људима и особе оптужене за сексуално ропство, рекао је адвокат.
Тужилац Џошуа Леви изјавио је да је Папантонијадис био вођен похлепом и да је искоришћавао своје раднике.
-У трговини радном снагом користе се рањиви људи, кроз страх и претње, све у потрази за новцем. То је оно што је Ставрос радио када је прекршио права људи који раде у његовим ресторанима. Намерно је запошљавао странце који нису имали дозволу за рад у САД, а затим је њихов недостатак имиграционог статуса окренуо против њих, претећи им депортацијом и насиљем, рекао је Леви.
Истражитељи су рекли да је Папантонијадис намерно запошљавао раднике без имиграционог статуса да раде 14 или више сати дневно, по седам дана у недељи.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
РУСКИ ИЗВОРИ ТВРДЕ: Специјалци код Угљедара спасили Американца који је радио за Москву
27. 10. 2024. у 20:58
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)