ПОРУКА ПУТИНА И СИЈА КОЈА ЈЕ ОБИШЛА СВЕТ: Ево шта су лидери Русије и Кине поручили на самиту Брикса у Казању
22. 10. 2024. у 16:32
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин састао се са кинеским лидером Си Ђинпингом на маргинама самита БРИКС у Казању.
Повезане вести
ПРВО ПУТИН, ПА ТРАМП: Си разговарао са лидерима, Кремљ открио детаље
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг и амерички председник Доналд Трамп разговарали су данас телефоном, али није прецизирано о шта је била тема њиховог разговора.
04. 02. 2026. у 16:33
ДА ЛИ СЕ ЈАЛТА 21. ВЕКА ОДИГРАЛА У МОСКВИ? Америка, Русија и Кина кроје нови поредак, ЕУ испала из игре
ДРУГИ децембар 2025. године у Москви ће можда ући у анале светске дипломатије као преломни тренутак у формирању новог међународног поретка.
09. 12. 2025. у 07:00
„СВЕТ МОРА ДА ВИДИ КАКО РУСИЈА ГУБИ“ Бивши амерички државни секретар Помпео: Исход сукоба одредиће позицију САД у свету посебно наспрам Кине
БИВШИ државни секретар Сједињених Држава из времена првог мандата Доналда Трампа, Мајк Помпео, изнео је низ оштрих порука у интервјуу украјинској новинарки Наталији Мосејчук.
27. 02. 2026. у 18:11
ПРОГНОЗА ЈЕДНОГ ОД НАЈПОЗНАТИЈИХ БАНКАРА: Све подсећа на ову годину које се сећамо по злу
ЏЕЈМИ Дајмон, извршни директор америчког "Џеј Пи Моргана" и један од напознатијих светских банкара, упозорио је да је финансијска ситуација у свету све сличнија ситуацији непосредно пре финансијске кризе 2008. године.
25. 02. 2026. у 22:33
ИНТЕРВЈУ - ДР ДРАГАНА МИТРОВИЋ: Тактика Америке милом или силом у корист Брикс, Русије, Кине…
Првих годину дана администрације председника Трампа донели су свету период препун великих изненађења, удара на постојеће савезничке формате и односе, трговински рат против свих партнера, неочекивани самит и тајне договоре са руским председником Путином, сусрет са председником НР Кине, отмицу председника Венецуеле, листу жеља са државама или деловима држава које би "ваљало" прикључити САД. Сви ови, и други шокантни догађаји који су битно утицали на начин одвијања међународних политичких, трговинских и економских односа, унели су додатну несигурност на глобалну сцену кроз непредвидивост понашања највеће војне силе и водеће државе политичког Запада.
08. 02. 2026. у 14:00
Најновије из рубрике
"ИСПУНИЛИ СМО ОБЕЋАЊЕ ДА НЕЋЕМО УЋИ У РАТ" Орбан: Никакви мађарски војници, никакво оружје, никакав новац није послат Украјини (ФОТО)
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан рекао је да је његова администрација испунила обећање да се Мађарска неће укључити у рат у Украјини.
28. 02. 2026. у 10:20
ХАОС НА ИСТОКУ: Почео први талас напада на Израел (МАПА)
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) потврдила је први талас ракетних напада на Израел.
28. 02. 2026. у 10:17
НЕКАДА САВЕЗНИЦИ, ДАНАС СМРТНИ НЕПРИЈАТЕЉИ: Како је почео сукоб Израела и Ирана - историја "рата у сенци"
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе учествовале су у јутрошњим нападима у Ирану заједно са Израелом, потврдио је амерички званичник за Тајмс оф Израел.
28. 02. 2026. у 09:53
ХИТНО ОГЛАШАВАЊЕ НЕТАНЈАХУА НАКОН НАПАДА НА ИРАН: Ово је циљ операције удара на Техеран
ИЗРАЕЛ и Сједињене Државе су у суботу ујутру покренули напад на Иран, а ирански државни медији су известиле о експлозијама које су се чуле у Техерану, Кому, Исфахану, Керманшаху и Караџу.
28. 02. 2026. у 09:49
ПОЧЕЛА ОДМАЗДА: Иран лансирао ракете ка Израелу (ФОТО)
Техеран је потврдио да је лансирао ракете ка Израелу. Почела је одмазда Ирана.
28. 02. 2026. у 09:33
Коментари (0)