ЗЕЛЕНСКИ ПОДВУКАО ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ: Не одустајемо од територије за чланство у НАТО-у

ПРЕДСЕДНИК Владимир Зеленски подсећа да Украјина не говори о добијању чланства у НАТО-у како би заменила своје територије које је окупирала Русија.

ЗЕЛЕНСКИ ПОДВУКАО ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ: Не одустајемо од територије за чланство у НАТО-у

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Не разговарамо о томе. Очигледно, неки партнери можда имају таква размишљања. Дакле, они не комуницирају директно са мном о овим питањима. Mислим да овде све зависи од друштва у Украјини - нагласио је Зеленски.

Истакао је да је НАТО најбоља ствара, да је током рата, то позив који је апсолутно отворен, са јаком позицијом у било ком формату дипломатије.

- Овај позив, верујем, не зависи од мишљења Русије. Када су неки други партнери уверени у то – да су јачи од Русије, онда ће за нас у том смислу све бити позитивно - закључио је Зеленски.

(Унијан)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ОТВОРЕН НОВИ ФРОНТ У РАТУ АМЕРИКЕ И ИРАНА! Умешали се и они - танкери кренули према Суецком каналу