ЛИБАНСКИ ПРЕМИЈЕР: Имамо гаранције САД да ће Израел смањити нападе на Бејрут

АМЕРИЧКИ званичници пружили су уверавања Либану да ће Израел умањити нападе на Бајрут и јужна предграђа, изјавио је либански премијер Наџиб Микати.

ЛИБАНСКИ ПРЕМИЈЕР: Имамо гаранције САД да ће Израел смањити нападе на Бејрут

Фото: Printscreen / Икс / sandroo1310

- Током наших контаката са америчким властима прошле недеље, добили смо неку врсту гаранције да ће бити смањена ескалација у јужним предграђима и Бејруту - рекао је Микати, преноси Ројтерс.

Он није навео детаље тих уверавања, али је оценио да је Вашингтон ''озбиљан у погледу притисака на Израел да дође до прекида ватре''.

Додао је да и даље трају међународни покушају да се постигне прекид ватре, који би, према његовим речима, окончао непријатељства између израелске војске и Хезболаха.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: Војислав Шешељ - Имали смо лоповску, а сад нам се спрема лудачка револуција

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

РУСИ БАЛИСТИЧКИМ РАКЕТАМА САТРЛИ ОДЕСУ: Украјинци не знају где се налазе, ракете падају као киша