ТЕНЗИЈЕ ИЗМЕЂУ ТИМОВА БАЈДЕНА И ХАРИСОВЕ РАСТУ? Амерички медији брује о новим свађама међу сарадницима

Дејана Калинић
Дејана Калинић

13. 10. 2024. у 18:55

ТЕНЗИЈЕ између тимова демократске кандидаткиње Камале Харис и председника Џоа Бајдена су порасле последњих недеља, посебно око нових сарадника у тиму Харис и особља председничког кабинета које се теже привикава на помоћну улогу у кампањи Харис, рекло је данас 10 извора за Аксиос.

ТЕНЗИЈЕ ИЗМЕЂУ ТИМОВА БАЈДЕНА И ХАРИСОВЕ РАСТУ? Амерички медији брује о новим свађама међу сарадницима

Фото: Танјуг/АП

Како наводе неименовани извори, поједини чланови тима Харис сматрају да сарадници Беле куће не координирају довољно Бајденове поруке и распоред како би се ускладили са оним што је најбоље за кампању потпредседнице.

Тим Харис такође покушава да дода особље у службену канцеларију потпредседнице због пораста количине посла, као и незадовољства због наводног мањка ефикасности у Белој кући, тврде извори.

Неколико Бајденових помоћника придружило се кампањи Харис, али сматрају да их је Бајденов тим окарактерисао као нелојалне због те одлуке, пише Аксиос.

- Сви од председника па наниже знају колико су избори важни, а ми смо увек очекивали да ће један број запослених желети да пређе са администрације на кампању за последњи део - рекао је један од извора.

 недељама након што је Харис постала демократска кандидаткиња, појавиле су се несугласице око тога да ли ће главни Бајденови сарадници који су се до тог тренутка појављивали на телевизији, наставити у тој улози, или ће бити замењени.

Аксиос наводи да је тим Харис на крају превладао, иако су и даље сумњичави према Бајденовим сарадницима.

- Председник Бајден је подржао потпредседницу Харис одмах по напуштању трке, одбацујући друге приступе који би поделили странку, и потврдио је њене лидерске способности и стално је јасно стављао до знања да је подржава - рекао је потпарол Беле куће Ендру Бејтс за Аксиос.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСКИ КАСКАДЕР ПРКОСИ СМРТИ: Погледајте зависника о адреналину

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани