ФЛОРИДА ПОД ВОДОМ: Услед урагана Милтон ниво мора већи за 150 до 300 центиметара
ПРЕМА прелиминарним проценама Националног центра за урагане, ураган Милтон изазвао је пораст нивоа мора уз обалу Флориде за 150 до 300 центиметара.
Фото: Joe Cavaretta/South Florida Sun-Sentinel via AP
Око сто километара дугачак део обале између Сиеста Кија, где је Милтон дошао до обале, и Форт Мајерс Бича претрпео је најгори олујни талас, пренео је ЦНН.
Пошто је ветар који је носио Милтон дувао у смеру супротном од кретања казаљке на сату око његовог центра, најгори олујни талас је забележен тамо где је ветар дувао ка обали, или источно и јужно од центра урагана.
Због тога је локација јужно од залива Тампа, за коју је прогнозиран најгори сценарио, поштеђена.
Истраживања начињене штете дуж обале у наредним недељама помоћи ће да се утврди тачна локација погођена врхом поплавног таласа који је узроковао ураган Милтон.
Танјуг
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)