ГОРИ НЕМАЧКИ ТАНКЕР НА БАЛТИЧКОМ МОРУ: Брод превозио неколико стотина тона нафте, путници хитно евакуисани (ФОТО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

11. 10. 2024. у 12:14

НЕМАЧКИ танкер за нафту и хемикалије "Аника" дуг 73 метра запалио се у Балтичком мору, пише немачки Билд.

ГОРИ НЕМАЧКИ ТАНКЕР НА БАЛТИЧКОМ МОРУ: Брод превозио неколико стотина тона нафте, путници хитно евакуисани (ФОТО)

Фото: Јутјуб принтскрин/WELT Nachrichtensender

Медији преносе да је експлозија одјекнула у 9.14 сати.

Након тога, густи облаци дима подигли су се на мору код Варнемундеа.

Посада је евакуисана.

Брод је превозио неколико стотина тона тешке нафте.

Немачко друштво за спасавање бродоломаца је саопштило да је спасено седам чланова посаде.

- Чамац за спасавање на мору "Вилма Сикорски" спасао је свих седам чланова посаде нешто после 10 часова - рекао је портпарол Немачког друштва за спасавање бродоломаца (ДГзРС).

Брод се тренутно налази североисточно од Кухлунгсборна у Балтичком мору.

Координациони центар за поморско спасавање којим управља Немачко друштво за спасавање бродоломаца покренуо је опсежне мере.

(Курир/Билд)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

РАДОСТ У ДОМУ ПЕВАЧКОГ ПАРА: Породила се Николина Ковач