РАДИО ЗА ЦИА: Авганистанац планирао терористички напад на дан избора у САД

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

10. 10. 2024. у 22:05

АВГАНИСТАНАЦ, ухапшен у понедељак у САД, под оптужбом да је планирао терористички напад у име Исламске државе на дан избора 5. новембра, радио је за Централну обавештајну агенцију (ЦИА), јавља Ен-Би-Си њуз, позивајући се на изворе.

РАДИО ЗА ЦИА: Авганистанац планирао терористички напад на дан избора у САД

Foto: Printskrin

-Авганистанац, ухапшен под оптужбом да је планирао напад на дан америчких избора, радио је за ЦИА као службеник за безбедност у Авганистану, наводи се у публикацији на веб страници канала, позивајући се на два извора.

Како Ен-Би-Си њуз истиче, 27-годишњи Насир Ахмад Тавхеди, који је ухапшен у понедељак, као и други Авганистанци, који су се преселили у Сједињене Државе, прошао је опсежну проверу у другим земљама пре него што је завршио у Сједињеним Државама у септембру 2021.

Како се истиче, према речима конгресмена и других званичника, пошто су САД у то време евакуисале десетине хиљада Авганистанаца, постојала је забринутост да нису сви прошли неопходне провере.

Раније је Министарство правде САД известило да је Тавхеди наводно покушао да пружи материјалну подршку једној терористичкој организацији, тако што је купио оружје да изврши напад на територију САД, као и да је планирао и да сам изведе терористички напад.

Полиција је ухапсила и његовог малолетног саучесника, чије име није објављено.

Авганистанцу прети казна до 20 година затвора због пружања помоћи терористичкој организацији и до 15 година затвора за узимање оружја ради извршења кривичног дела.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)