''КАКВА ИДЕЈА'' Медведев о одлуци Израела да Гутереша прогласи непожељним: Проблеми ће сами да нестану
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев објавио је недељни преглед догађаја који се, како је навео, "за сада нису десили" где алудира на различите догађаје из претходне недеље и иронично их коментарише.
Дмитриј Медведев, Фото АП
Осврнуо се на одлуку Израела да прогласи генералног секретара Уједињених нација Антонија Гутереша непожељном особом.
- Каква идеја! Ваљало би све руководиоце непријатељских земаља и међународних организација прогласити непожељнима. И тад неће бити потребе за састанцима. И проблеми ће сами да нестану - написао је на Телеграму.
Медведев је прокоментарисао и изјаву Доналда Трампа да не би дошло до ескалације сукоба на Блиском истоку да је он био председник САД.
- Непролазна Трампова: 'Да сам ја био председник, рат у (наведи било коју земљу) би био избегнут!' Каква штета што није свуда у последњих 10.000 година био вођа, фараон, шах, каган, султан, принц, кнез, краљ или председник - написао је Медведев.
Осврнуо се и речи посланика Врховне раде из странке "Слуга народа" Олега Дунде који је рекао да Украјина треба да "пребаци рат" на територију Белорусије.
- Дакле, Александар Григоријевич (Лукашенко) ће имати све разлоге да се обрати Русији да употреби тактичко нуклеарно оружје стационирано у Белорусији. И биће му тешко да се лиши задовољства и не гледа како гори у Кијеву - написао је Медведев.
Коментарисао је о одлуку "Фолксвагена" да по први пут затвори своје фабрике у Немачкој.
"Какве добре вести! Чекамо још мирну смрт компанија 'Мерцедес' и БМВ. А онда ће се круг затворити", написао је Медведев.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)