САСТАНАК СИРИЈЕ И ИРАНА: Председник и шеф дипломатије разговарали о стратешким односима две земље

Танјуг

05. 10. 2024. у 17:34

СИРИЈСКИ председник Башар ал-Асад и шеф иранске дипломатије Абас Аракчи данас су разговарали о стратешким односима две земље, као и њиховом значају пред изазовима и опасностима које представљају претњу по регион.

САСТАНАК СИРИЈЕ И ИРАНА: Председник и шеф дипломатије разговарали о стратешким односима две земље

FOTO: Arhiva novosti / Shutterstock

Како је наглашено, претњу првенствено представљају континуирана израелска окупација арапских земаља, као и свакодневни израелски злочини убистава и деструкције против цивила које Израел чини у Либану, на палестинским територијама и у Сирији, пренела је агенција Сана.

Председник ал-Асад нагласио је да је отпор против свих видова окупације, агресије и масовних убистава, легитимно иранско право које је ојачано подршком народа.

Како се наводи, ирански одговор на поновљене нападе Израела на народе и суверенитет земаља региона је снажан.

Такав одговор, како је наглашено, представља лекцију "ционистичком режиму" да је осовина отпора способна да одврати непријатеља и осујети његове планове и наводе да је једино решење је да Израел престане са убијањем и проливањем крви недужних.

Сана преноси да је сиријски председник у том смислу са иранским званичником размотрио начине заустављања израелске агресије на братски Либан, као и значај давања подршке и помоћи либанској браћи услед масовног расељавања до којег је довела израелска агресија.

Ирански министар Аракчи је истакао поверење које има у снагу отпора Либана и Палестинаца против израелске машинерије за убијање и разарање.

Он је поручио и да је неопходно координирати са свим земљама напоре у циљу заустављања ове агресије.

БОНУС ВИДЕО:

ПАКИСТАН ЛАНСИРАО ПРВУ БАЛИСТИЧКУ РАКЕТУ: Пројектил опремљен јединственим навигационим системом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)