СУД У ХОЛАНДИЈИ ПО НОВОМ ЗАКОНУ КАЗНИО МУШКАРЦА: Због узнемиравања жене у Ротердаму

ХОЛАНДСКИ суд казнио је данас мушкарца због узнемиравања и застрашивања жене на улицама Ротердама, чиме је први пут примењен нови закон који је ступио на снагу у јулу.

СУД У ХОЛАНДИЈИ ПО НОВОМ ЗАКОНУ КАЗНИО МУШКАРЦА: Због узнемиравања жене у Ротердаму

Фото: Профимедиа

Закон, који се односи на сексуално узнемиравање у јавним просторима, укључује казне за нежељено додиривање и за неприкладне коментаре или гестове, пренео је Ројтерс.

Мушкарац (33) кажњен је са 100 евра, уз додатних 180 евра ако понови кривично дело, на основу доказа које је пружио специјализовани тајни тим.

У оквиру пилот пројекта чији је циљ хватање преступника на делу, такви тимови су распоређени у Ротердаму, Утрехту и Арнему.

Суд је навео да је јасно да је тајни тим видео мушкарца како малтретира жену дозивајући је, прилазећи јој, стављајући руке на њене бокове и држећи је.

Такво сексуално застрашивање некога на улици чини да се људи осећају несигурно и спречава их да буду сами у јавности, саопштио је суд.

Коришћење тајног надзора у овом случају било је оправдано, наводи се у саопштењу.

Закон дефинише застрашивање као "наметљив сексуални приступ путем примедби, гестова, звукова или додиривања на начин који се може сматрати застрашујућим, понижавајућим, повредљивим или увредљивим".

У тексту се наводи да је такво понашање противзаконито како на интернету, тако и у физичким јавним просторима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

НИСАМ ЗНАО ШТА ТАЈ СИМБОЛ ЗНАЧИ Дарко Лазић о спорној фотографији са Албанком - Она је искористила прилику