ПУТИН О РУСКОМ НАОРУЖАЊУ: Наши дронови из корена мењају принципе вођења борби

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 10. 2024. у 18:13

САВРЕМЕНИ беспилотни системи из корена мењају принцип вођења борби, изјавио је руски председник Владимир Путин током разговора са студентима института специјализованог за склапање и контролу дронова.

ПУТИН О РУСКОМ НАОРУЖАЊУ: Наши дронови из корена мењају принципе вођења борби

Фото: Профимедиа

-Савремене беспилотне летелице постепено, али из корена мењају принципе вођења оружаних дејстава. Добијају велику брзину, мотори им постају веома моћни, као и домет, оценио је Путин.

Председник је навео да брзина дронова које производи руска одбрамбена индустрија достижу брзину 300, 500 до 700 километара на час.

-Они данас могу да обављају такве мисије које је раније могла да изводи само војна, борбена авијација, нагласио је руски лидер.

Путин је приметио и способност савремених дронова да се супротстављају великим летелицама.

Председник Русије Владимир Путин посетио је данас московски индустријски парк „Рудњево“ у оквиру отварања иновативног института за оператере беспилотних авијационих система. Он је такође поразговарао са студентима уз шољицу кафе.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута