АУСТРИЈСКИ КАНЦЕЛАР ПРИЗНАО: Поражени смо на изборима!

АУСТРИЈСКИ канцелар Карл Нехамер признао је да његова конзервативна Народна партија Аустрије (ОВП) није успела да смањи разлику у односу на предност екстремно десничарске Слободарске партије (ФПО) на данас одржаним парламентарним изборима, након што су прве процене показале да је ФПО победила.

АУСТРИЈСКИ КАНЦЕЛАР ПРИЗНАО: Поражени смо на изборима!

Фото: Танјуг

Обраћајући се својим присталицама, Нехамер је изјавио да ОВП треба да остане при својим обећањима које је дала пре избора, не елаборирајући да ли то значи да ће се држати своје често понављане тврдње да неће ући у владу у којој је лидер ФПО Херберт Кикл, јавио је Ројтерс.

Кикл је претходно изјавио да је ФПО спремна на разговоре са свим партијама о формирању владе након што је победила на данас одржаним парламентарним изборима.

Он је додао да и остале партије треба да преиспитају своје одбијање да формирају коалицију с њим, пренео је Ројтерс.

У Аустрији је данас око 6,35 милиона грађана с правом гласа изашло на парламентарне изборе како би изабрали 183 члана Националног савета.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ЧУДО НА МУНДИЈАЛУ! Шпанији није помогао ни Ламин Јамал, кикс против Зеленортских Острва!