ХЕЗБОЛАХ ТУГУЈЕ ЗА УБИЈЕНИМ ВОЂОМ: Насралах се "придружио својој мученичкој браћи"
ПАЛЕСТИНСКА група Хамас изразила је данас жаљење због смрти вође либанске групе Хезболах, Саједа Хасана Насралаха.
Фото: Профимедиа/Гугл мапе принтскрин/Јутјуб принтскрин/i24NEWS English
Хезболах је претходно потврдио да је вођа и један од оснивача те групе, Сајед Хасан Насралах, убијен у израелском ваздушном нападу.
У саопштењу Хезболаха се наводи да се Насралах "придружио својој мученичкој браћи", преноси АП.
Хезболах се у саопштењу заветује да ће "наставити свети рат против непријатеља, а у знак подршке Гази и Палестини и одбране Либана и његовог чврстог и часног народа".
Након што је Хезболах потврдио Насралахову смрт, либанска телевизија Ал-Манар почела је да емитује стихове из Курана, преноси Ројтерс.
Израелске одбрамбене снаге саопштиле су раније данас да је лидер Хезболаха Хасан Насралах убијен у јучерашњем нападу на командни центар тог покрета у јужном предграђу Бејрута.
Генералног секретара милитантног либанског покрета Хезболах, Хасана Насралаха, многи су сматрали за најмоћнијег појединца у Либану који је на располагању имао 100.000 бораца.
На месту секретара Хезболаха био је од 1992. године.
Препоручујемо
ИЗРАЕЛ ПОКРЕНУО ОПЕРАЦИЈУ „НОВИ ПОРЕДАК“: Више од 80 бомби пало на Бејрут (ВИДЕО)
28. 09. 2024. у 13:43
ДРАМА У ИРАНУ: Врховни вођа ајатолах Али Хамнеи хитно пребачен на другу локацију
28. 09. 2024. у 12:15
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)