НЕОЧЕКИВАН СУСРЕТ: Трамп најавио састанак са Зеленским
КАНДИДАТ за председника САД Доналд Трамп изјавио је у среду да ће се "вероватно" састати са украјинским председником Володимиром Зеленским, који ће следеће недеље боравити у САД.
Фото: Танјуг/АП
Зеленски планира да се обрати седници Савета безбедности УН о рату Русије у његовој земљи.
"Вероватно, да", одговорио је Трамп на питање новинара да ли ће се састати са украјинским лидером. Зеленски је у августу рекао да жели да представи мировни план председнику САД Џоу Бајдену, Камали Харис и Трампу. Трамп и Зеленски нису разговарали од бившег мандата бившег председника.
Украјински председник је рекао да његов тзв. "План победе" има за циљ да донесе мир Украјини, истовремено одржавајући земљу јаком и избегавајући било какав "замрзнути конфликт" који је сада окончан после много консултација.
Обећао је да ће Бајдену представити свој план, вероватно следеће недеље када буде у САД.
Свакодневно извештавајући о припреми плана, Зеленски је дао неколико наговештаја о његовом садржају, указујући само на то да он има за циљ стварање услова прихватљивих за Украјину, која је сада у рату са Русијом више од две и по године, пише Кликс.
Бајденова администрација и даље није убеђена да би Украјини требало дати овлашћење да лансира ракете дугог домета дубље у Русију, а амерички званичници кажу да траже детаљније информације о томе како би Кијев користио оружје и како се оно уклапа у ширу стратегију рата, објавио је у среду Асошиејтед прес.
Амерички званичници рекли су да су тражили од Украјине да јасније наведе своје борбене циљеве.
БОНУС ВИДЕО: ЗГРАДЕ И ВОЗИЛА ГОРЕ: Погледајте Белгород након гранатирања
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)