ДО НЕКИХ ЗГРАДА МОЖЕ СЕ САМО ЧАМЦЕМ: Аустрија паралисана због обилних падавина (ФОТО)
У АУСТРИЈИ, која је погођена обилним падавинама које је централној и источној Европи донео циклон Борис, најтежа ситуација са поплавама је у покрајини Доња Аустрија, која је у недељу проглашена за подручје катастрофе.
Танјуг
Због обилних падавина саобраћај у Бечу данас је делимично обустављен, школе су у ванредном режиму, многе улице су затворене, а до неких зграда се може доћи само чамцем, јављају аустријски медији.
Лист Хојте преноси да је јавни превоз у застоју и да је подземна железница делимично затворена због кварова метроа услед поплава изазваних обилним кишама.
Бечки Курир наводи да се у главном граду Аустрије до неких зграда може доћи само чамцем.
У Бечу је до сада у невремену шест особа повређено, саопштиле су градске власти на конференцији за новинаре у недељу по подне.
Стотине људи спасено је током викенда у Доњој Аустрији, која је тешко погођена поплавама и проглашена за подручје катастрофе.
Невероватне количине кише, понегде чак четири пута веће од просечних вредности у септембру, довеле су до изузетно тешке ситуације у источној Аустрији.
Иако је ноћ између недеље и понедељка у Доњој Аустрији била мирна, метеоролози су за данас прогнозирали јаку кишу, наводећи да ће пасти и до 60 литара кише по квадратном метру.
Циклон Борис донео је обилне кише централној и источној Европи, а у поплавама је, према јучерашњим подацима, погинуло најмање седам људи.
Водостај река у централној Европи наставља да расте, укључујући и Дунав.
Градоначелник Будимпеште Гергељ Карачоњи изјавио је у недељу да Будимпешти прети највећа поплава у последњој деценији.
БОНУС ВИДЕО: ПОПЛАВЕ У МИЛАНУ: Погледајте како изгледају улице после обилних падавина
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)