ФРАНЦУЗИ ПРОТИВ НОВОГ ПРЕМИЈЕРА: Скоро половина нема поверења у способност Барнијеа
СКОРО половина Француза, односно око 48 одсто њих, нема поверења у то како ће нови премијер те земље Мишел Барније решавати проблеме са којима се Француска суочава, показују подаци истраживања агенције Елабе.
Фото Tanjug
Око 31 одсто испитаника има поверење у новог премијера, што је сличан проценат колико је имао Барнијеов претходник Габријел Атал кад је именован на ту функцију у фебруару 2024, преноси Фигаро.
Аталова претходница Елизабет Борн уживала је поверење око 27 одсто Француза.
Према истом истраживању, Макрон ужива поверење око 25 одсто грађана, док близу три четвртине, односно 71 одсто њих сматра да он није у стању да се ухвати у коштац с проблемима с којима је Француска суочена.
Бившег премијера Габијела Атала 44 одсто испитаника сматра за политичара са најбољим имиџом, док је на другом месту градоначелник Л'Авра Едуар Филип са 43 одсто.
У истраживању спроведеном у претходна два дана учествовало је 1.000 испитаника старијих од 18 година, а маргинална грешка износи између 1.4 и 3.1 поена.
БОНУС ВИДЕО:
У част доласка Макрона: Кула Београд и Авалски торањ у бојама француске заставе
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)