КОРАК КА СВЕТСКОМ РАТУ: Велико упозорење Илона Маска на последице планова САД
АМЕРИЧКИ бизнисмен Илон Маск упозорио је на опасност од трећег светског рата уколико Вашингтон дозволи Украјини да изводе нападе на руску територију америчким оружјем.
Фото: Shutterstock
Он је на друштвеној мрежи „Икс“ прокоментарисао објаву у којој се говори о могућности да САД дозволе Кијеву нападе западним оружјем у дубину руске територије. Један корисник је написао да је трећи светски рат одавно почео, али да Запад једноставно одбија то да саопшти.
- То је, несумњиво, корак у том правцу - надовезао се Маск.
Прошле недеље, шеф Пентагона Лојд Остин рекао је да давање Украјини дозволе да изводи нападе у дубину руске територије неће одиграти одлучујућу улогу у сукобу, пошто већина руских војних авиона лети ван домета тог оружја.
Председник Русије Владимир Путин поручио је раније да представници земаља НАТО-а морају бити свесни са чиме се играју када говоре о предлозима Запада да се Кијеву дозволе напади на територију Русије.
Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг сматра да Кијеву треба дозволити да изводи нападе на руску територију западним оружјем, јер је, по његовом мишљењу, „то самоодбрана, што је посебно важно у контексту офанзиве руске војске код Харкова“.
(Спутњик)
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)