ХАОС НА АЕРОДРОМУ: Сударила се два авиона, на тренутак завладала општа паника (ВИДЕО)
ДВА авиона америчке компаније Делта ерлајнс сударила су се данас док су се кретала по писти на Међународном аеродрому Хартсфиелд-Џексон у Атланти.
Фото: Принтскрин/Јутјуб
Ербас А350, који је требало да иде за Токио (лет ДЛ295), ударио је у реп авиона ДЛ5526 за Луизијану, проузрокујући штету на оба авиона.
Нема пријављених повреда, а путници су премештани назад у терминал како би се поново укрцали на алтернативне летове.
Фокс 5 Атланта је примила поруке и фотографије од људи који тврде да су били путници на авионима који су учествовали у инциденту.
Према информацијама Делте, крило Ербаса А350, који је ишао за Токио-Ханеда, закачио је реп авиона Ендевор ер ЦРЈ-900, који је требало да иде за Лафајет у Луизијани.
Засад нема пријављених повреда, а путници се премештају назад у терминал где ће бити поново смештени на алтернативне летове.
На лету ДЛ295 било је 221 путник, а на лету ДЛ5526 било је 56 путника.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: АМЕРИКА У ПОСЕТИ ПЕКИНГУ: Саливен саветник за националну безбедност у ,,критичној,, мисији
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)