ЛЕ ПЕНОВА ПРЕЛОМИЛА: Одлучила да ли ће сарађивати са новим премијером Француске

ЛИДЕРКА француске крајње деснице Марин Ле Пен изјавила је данас да намерава да сарађује са новим премијером Мишелом Барнијеом.

ЛЕ ПЕНОВА ПРЕЛОМИЛА: Одлучила да ли ће сарађивати са новим премијером Француске

Фото ЕПА

У интервјуу за француски дневник "Трибун", Ле Пен је говорећи о избору председника Француске Емануела Макрона да Барнијеа именује за новог премијера, рекла да њена странка Национално окупљање не жели да врши опструкције.

Барније је имао дугу политичку каријеру, укључујући министарску, био је и европски комесар, али је постао познат и као главни преговарач Европске уније за Брегзит, пренео је Политико.

Његов став о имиграцији могао би се показати кључним за обезбеђивање макар прећутне подршке крајње деснице у парламенту, пренео је бриселски портал. 

Барније из десничарске странке Републиканци и у прошлости је предлагао "да се заустави неевропска имиграција на три до пет година", што је став близак Марин Ле Пен.

- Неоспорно је да изгледа да Мишел Барније има исту позицију као ми по питању миграција - рекла је Ле Пен за француски дневник.

 

БОНУС ВИДЕО: ПУТИН СТИГАО У МОНГОЛИЈУ -  Погледајте дочек који је приређен поводом доласка руског председника

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову