''О ТОМЕ ЋЕ ОДЛУЧИТИ БИРАЧИ, СВИЂАЛО СЕ ТО НЕКОМЕ ИЛИ НЕ'': Трамп подржао легализовање марихуане

Танјуг

31. 08. 2024. у 18:21

БИВШИ амерички председник Доналд Трамп изразио је данас подршку декриминализацији марихуане, рекавши да новац пореских обвезника не би требало трошити на хапшење људи који поседују ову другу само за "личну употребу".

О ТОМЕ ЋЕ ОДЛУЧИТИ БИРАЧИ, СВИЂАЛО СЕ ТО НЕКОМЕ ИЛИ НЕ: Трамп подржао легализовање марихуане

Фото: Танјуг/АП


- У Флориди, као и у многим другим државама које су већ дале одобрење, личне количине марихуане ће бити легализоване за одрасле особе. О томе ће одлучити бирачи, свиђало се то некоме или не -  рекао је Трамп у својој матичној држави подржавајући легализовање поседовања и куповине до 85 грама за одрасле старије од 21 године, преноси Ројтерс.

Међутим, републикански председнички кандидат је рекао да би законодавци требало да донесу законе који забрањују употребу марихуане на јавним местима и додао да није у реду да неко због поседовања марихуане у једној држави буде третиран као криминалац, а у другој не.

Марихуана је легална у скоро 40 америчких савезних држава.

БОНУС ВИДЕО: ТРАМП СЛЕТЕО У МИЛВОКИ: Појачана безбедност након покушаја атентата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДРЖИ ИМ ПРЕДАВАЊЕ О МОМЦИМА: Вујадин запретио ћеркама - Мирка открила детаље из породичног дома