АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Француске обавештајне службе хаковале "ајфон" Дурова 2017. године
ФРАНЦУСКЕ обавештајне службе хаковале су 2017. године "ајфон" оснивача Телеграма Павла Дурова, пише Волстрит џурнал, позивајући се на извор упознат са ситуацијом.
Foto AP
Према писању листа, кодни назив операције био је Purple Music. У томе су Французима помогли обавештајци УАЕ.
Како пише Волстрит џурнал, француски обавештајци су одлучили да хакују паметни телефон Дурова због ДАЕШ-а (проглашена терористичком организацијом у Русији). Обавештајне агенције веровале су да су терористи користили Телеграм да регрутују милитанте и планирају нападе.
Поред тога, извори листа су рекли да је годину дана након операције Purple Music, 2018. године, француски председник Емануел Макрон позвао Дурова на вечеру. Током састанка, он је предложио предузетнику да пресели седиште Телеграма у Париз.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)