СТОЛТЕНБЕРГ САЗИВА САСТАНАК САВЕТА НАТО-УКРАЈИНА: Умеров подноси извештај о ситуацији на бојном пољу
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО-а Јенс Столтенберг сазваће у среду састанак Савета НАТО-Украјина, саопштио је данас портпарол Алијансе.
Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky
-Састанак ће бити одржан на нивоу амбасадора. Очекује се да ће украјински министар одбране Рустем Умеров обавестити савезнике путем видео-линка о ситуацији на бојном пољу и приоритетним потребама у погледу способности, рекао је портпарол и додао да ће састанак бити одржан на захтев Кијева, преноси Ројтерс.
Портпарол је истакао да су земље чланице НАТО-а до сад пружиле значајну подршку противваздушној одбране Украјине и да су посвећени даљем јачању њене одбране.
-Сутрашњи састанак долази након недавних таласа тешких руских напада на украјинске цивиле и инфраструктуру, додао је портпарол.
Русија је данас извела ракетне и нападе дроновима на десетине украјинских региона, при чему је убијено најмање петоро људи.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
ВЕЛИКИ РУСКИ НАПАД УЗБУРКАО НАТО: Подигнута авијација Пољске и савезничких земаља
26. 08. 2024. у 11:08
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)