СПОЉНА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА РУСИЈЕ УПОЗОРАВА: Американци планирају да организују "тбилишки мајдан"
САД спремају обојену револуцију у Грузији, јер Бела кућа није задовољна развојем ситуације у тој земљи уочи парламентарних избора заказаних за 26. октобар, упозорава Спољнообавештајна служба Русије.
ФОТО: Профимедиа
Како јавља ТАСС, Американци планирају да организују "тбилишки мајдан" како би се спречила победа владајуће партије "Грузијски сан".
-Американци намеравају да у преосталим недељама пред изборе масовно појачају притисак на грузијске власти како би се што више ослабила позиција 'Грузијског сна'. Предвиђено је да се примене 'проверени инструменти' – увођење личних санкција против врха 'сањара' (партије 'Грузијски сан'), чланова њихових породица, као и спонзора партије, наводи се у саопштењу руске службе.
Након тога, Американци планирају да организују да се објави информација да је гласање, наводно, било лажно, те да се, након одбијања да се признају резултати избора, затражи и смена власти.
Спољна обавештајна служба Русије упозорава: САД припремају обојену револуцију у Грузији
Спољна обавештајна служба Русије упозорава: САД припремају обојену револуцију у Грузији
Још један од елемената америчког сценарија је и насиље. Према њему, органи за спровођење закона треба да буду испровоцирани да примене силу и тако угуше протесте.
Подсетимо, Грузија је недавно, упркос противљењу Запада, усвојила закон о страним агентима.
Вашингтон је након тога одлучио да обустави помоћ Грузији, пошто акције њене владе нису у складу са тежњама да уђе у НАТО.
Осим тога, замрзнут је и процес интеграције Грузије у ЕУ.
Овог месеца, председник владајуће партије "Грузијски сан" Бидзин Иванишвили одбио је да се састане са америчким сенаторима током њихове посете тој земљи.
Нешто раније, у јулу, грузијски премијер Иракли Кобахидзе рекао је да је неко планирао убиство Иванишвилија, те да су власти покренуле истрагу. Према његовим речима, убиство планирају исте оне политичке снаге које су организовале атентат на словачког премијера Роберта Фица, али и бившег америчког председника Доналда Трампа.
Осим тога, премијер Кобахидзе раније је рекао да су и њему лично стигле претње од једног европског комесара током телефонског разговара када му је запрећено да ће проћи као премијер Словачке.
(rt.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)