ДУДА БИ ДА БРАНИ РУСЕ: Москва ће трпети губитке, заштитићу руске трупе уколико напусте Украјину

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

24. 08. 2024. у 22:06

ПОЉСКИ председник Анджеј Дуда изјавио је данас да је неопходно да Русија схвати да ће и сама трпети губитке нападом на независну државу, али да је спреман да заштити руске трупе ако напусте територију Украјине.

ДУДА БИ ДА БРАНИ РУСЕ: Москва ће трпети губитке, заштитићу руске трупе уколико напусте Украјину

Фото Танјуг/АП

Дуда је то рекао на конференцији за новинаре са председником Украјине Володимиром Зеленским и премијером Литваније Ингридасом Шимоните у Кијеву, поводом 33. годишњице независности Украјине, преноси украјински УНН.

-Уколико (руске трупе) напусте Украјину, први ћу позвати Зеленског и рећи да их не туку док иду. То могу обећати руским војницима. Али докле год Русија напада Украјину у рату који је започела, мора схватити да ће они који дођу са мачем погинути од мача, рекао је он.

Зеленски га је на то шаљиво упитао шта ће се догодити ако је заузет председничким дужностима и не може да се јави, док је Дуда инсистирао да ће наставити да зове док не добије украјинског колегу.

Раније данас, Дуда је у Кијеву рекао да је Дан независности Украјине празник независности целе Централне Европе, јер без независне Украјине не може бити независне Пољске и других земаља региона.

Пољски лидер је нагласио да је Пољска стајала уз Украјину од самог почетка руске агресије и додао да Украјинци нису сами током тешких искушења, додавши да не сумња да ће "храбри украјински народ бранити своју независност у борби против руског агресора".

Он је такође изразио уверење да ће се рат ускоро завршити „победом снага слободе над светом тираније“.

Украјина данас слави Дан независности у част усвајања Акта о проглашењу независности Украјине, политичког и правног документа који је потврдио нови статус украјинске државе.

Акт је усвојила Врховна Рада Украјинске ССР 1991. године.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (5)

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Ово се дешавало у Новом Пазару када је Босна изборила пласман на Светско првенство (ВИДЕО)