ПРИСИЉАВАО ЖЕНЕ ДА СЕ СКИДАЈУ "ЗА ПОТРЕБЕ ИСТРАГЕ": Оптужен погранични полицајац у САД
АГЕНТ америчке пограничне полиције оптужен је да је присиљаво жене да се скидају "за потребе истраге" имиграната, пренели су данас амерички медији.
FOTO: AP/Tanjug
Полицајац Шејн Милен (53) је оптужен је пред Федералним судом за кршења грађанских права на основу тврдњи тужилаштва да је присилио четири жене да се скину пред њим у оквиру претраге приликом уласка у САД, преноси Вашингтон Тајмс.
Он је оптужен да је путем веб камере у више прилика захтевао од жена да се скидају, једном 10. августа и три пута 25. августа 2023. године.
-Милен је женама говорио да су то легитимне претраге у вези са уласком у Сједињене Америчке Државе, иако су захтеви да погледа груди својих жртава били упућени само за његово лично задовољство, саопштила је канцеларија тужиоца у северном округу државе Њујорк.
Оптужбе су постале јавне ове недеље, а Милен се у четвртак први пут појавио пред судом када му је одобрено да остане на слободи до почетка поступка.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)