УЖАСНЕ СЦЕНЕ У ТУРСКОЈ: Вандали оскрнавили православно гробље, поломили споменике, ископали раке

Тањуг

24. 08. 2024. у 16:33

ПРАВОСЛАВНО гробље Агиос Елефтхериос у насељу Татаоулон (Куртулус) у Истанбулу старо 159 година оскрнављено је, пренели су данас грчки и турски медији.

УЖАСНЕ СЦЕНЕ У ТУРСКОЈ: Вандали оскрнавили православно гробље, поломили споменике, ископали раке

Фото: Профимедиа

Турски медији су пренели да су запослени на гробљу јуче открили да је пробијена ограда гробља од бодљикаве жице, да су оштећени надгобни споменици и гробови и ископане јаме у којима су остављени анестезирани пси, преноси портал Катимерини.

Наводи се да је о упаду вандала и скрнављењу православног гробља одмах обавештена турска полиција која је извршила увиђај и прикупиле доказе.

Снаге безбедности и теренске екипе које су пронашле дубоку ископину на гробљу, напдрављену из за сада непознатих разлога и анестезиране псе који су ветеринарски збринути на лицу места.

- Напад који се догодио јутрос на грчком православном гробљу Агиос Елефтериос изазвао је велику тугу у нашој заједници. Овај напад се оцењује као потез против наших верских вредности. Потпуно смо уверени да ће полицијске снаге у најкраћем могућем року привести одговорне починиоце", наводи се у саопштењу месног одбора заједнице Татаоулон.

Римско гробље Агиос Елефтхериос, некропола грчке православне заједнице у том делу Турске, налази се у округу Куртулус од 1865. године.

Гробље, које постоји 159 година, има велики верски и културни значај, а цело подручје постало је симбол различитих заједница које су мирно коегзистирале кроз историју.
 

БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ - Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

СТРОЖА РЕГУЛАТИВА ДАЛА РЕЗУЛТАТЕ: Снажан фокус на заштити малолетника