ФАТАХ ОПТУЖИО ИЗРАЕЛ: Покушавају да започну регионални рат

ВИСОКИ званичник палестинског покрета Фатах Тавфик Тирави оптужио је данас Израел да је убио члана Фатаха Халила Макдаха како би "започео регионални рат".

ФАТАХ ОПТУЖИО ИЗРАЕЛ: Покушавају да започну регионални рат

Фото ИДФ

- Убиство званичника Фатаха је још један доказ да Израел жели да распламса рат пуног размера у региону - рекао је Тирави, преноси Тајмс оф Израел.

Израелска војска потврдила је да је нападом на јужни, приобални либански град Сидон циљала Макдаха, за којег тврди да је са Ираном сарађивао на ''финансирању терора'' на окупираној Западној обали.

Халил Макдаха био је брат високог званичника Фатаха Мунира Макдахе, кога Израел оптужује годинама да сарађује са Хезболахом и иранским Корпусом гарде исламске револуције (ИРГЦ) на унапређењу напада на Израел.

У заједничком саопштењу израелске војске и Шин Бета наводи се да су браћа Макдах радили из Либана са ИРГЦ-ом на трансферу новца и оружја у терористичке ћелије на окупираној Западној обали.

БОНУС ВИДЕО: ПАКИСТАН ЛАНСИРАО ПРВУ БАЛИСТИЧКУ РАКЕТУ: Пројектил опремљен јединственим навигационим системом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.

15. 07. 2026. у 16:04

Коментари (0)

ТАЈНА ПЕСМЕ ТУЖНО ЛЕТО ТОМЕ ЗДРАВКОВИЋА: Ево коме је посветио ове ванвременске стихове