ВИШЕ ОД 10 ЉУДИ ТЕШКО ПОВРЕЂЕНО: Избио пожар у кампу, евакуисано на хиљаде посетилаца (ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

19. 08. 2024. у 13:39

У ПОЖАРУ који је избио у ноћи између недеље и понедељка у градићу Кане-ен-Русијон у департману Источни Пиринеји на југу Француске, најмање 11 особа је лакше повређено, укључујући два ватрогасца, али, како преносе локални медији, пожар је преко ноћи стављен под контролу, а више од 3.000 кампера је успешно евакуисано.

ВИШЕ ОД 10 ЉУДИ ТЕШКО ПОВРЕЂЕНО: Избио пожар у кампу, евакуисано на хиљаде посетилаца (ВИДЕО)

Фото: Shutterstock/Илустрација

- Због јаких удара северног ветра брзине и до 80 километара на сат ватра се веома брзо проширила према туристичком кампу Мар Естанг који се налази 100 метара јужно од локације на којој је избио пожар - наводи се у саопштењу локалне ватрогасне службе, преноси портал БФМ ТВ.

Из овог кампа је из предострожности евакуисано више од 3.000 кампера који су привремено смештени у локалне кафиће, барове на плажи и у зграду Дома културе у Кане-ен-Русијон, а одмах је мобилисано око стотину ватрогасаца и 27 возила хитне помоћи.

У пожару је уништена једна камп приколица и једна кућица за смештај туриста, шест туристичких кућица је делимично оштећено, као и три моторна возила, пренели су локални медији.

- Сви људи су се вратили у камп јутрос око 7.30, а већина их је од јутрос у 8.00 часова смештена у неоштећене камп приколице - саопштила је локална полицијска префектура и потврдила да је пожар стављен под контролу два сата након што је избио, око 4.45 часова.

Како преноси портал France Bleu, најављено је отварање истрага како би се утврдили тачни узроци овог пожара.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ИМАМ ДОВОЉНО НОВЦА ДА НЕ МОРАМ ДА ПЕВАМ Оља Карлеуша открила истину о повлачењу са естраде