АГОНИЈА И ДАЉЕ ТРАЈЕ, ВАТРОГАСЦИ НЕМОЋНИ: Небо изнад Атине постало црно од дима, пламен био виши од 25 метара (ФОТО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

12. 08. 2024. у 08:16

ПОЖАР који је у недељу избио на североистоку Атике, 35 километара од Атине, и даље бесни, а ватрогасци су током ноћи безуспешно покушавали да обуздају ватрену стихију.

АГОНИЈА И ДАЉЕ ТРАЈЕ, ВАТРОГАСЦИ НЕМОЋНИ: Небо изнад Атине постало црно од дима, пламен био виши од 25 метара (ФОТО)

Фото: AP Photo/Michael Varaklas

Дужина ватреног фронта је 20 километара, а становници локалних насеља добили су упозорење да се спреме на евакуацију, пише Катимерини.

Гашење пожара отежава ветар, чије се јачање очекује у наредним сатима. Грчка полиција (ЕЛАС) апеловала је на грађане да избегавају свако кретање према подручјима захваћеним пожарима и да се, ради властите безбедности, придржавају издатих упутстава за евакуацију подручја.

Такође, на грађане је апеловано да омогуће несметано кретање ватрогасних возила.

Фото: AP Photo/Michael Varaklas

Осим насеља, због пожара су евакуисане Дечја и Војна болница у месту Пантели.

У пожару је учествовало пет хеликоптера, а евакуисани су и манастир Агиос Ефраим у области Анатолија, као и манастир Пентели. У општини Дионис изгорело је неколико резиденција, а мало пре зоре становницима насеља Неа Пантелија наређено је да се евакуишу.

У гашењу пожара учествује око 1.000 ватрогасаца, што професионалних, што добровољних, као и мештани, као и око 35 летелица, пише портал Товима. У Центру за мобилне операције "ОЛИМПОС", који је постављен у Капандритију, током целе ноћи био је присутан регионални гувернер Атике Никос Хардалиас, који је истакао да регион Атика остаје у пуној приправности ради заштите грађана и да је од првог тренутка избијања пожара у Варнавасу на терену био механизам Цивилне заштите, са свим својим људством и средствима који су помогли, где год и кад год се то затражи, "одмах и ефикасно".

Пожар, који је избио у недељу око 15 часова, брзо је напредовао ка језеру Маратон, важном резервоару који снабдева Атину водом, рекао је пуковник Василис Ватракојанис, портпарол ватрогасне службе.

Број оштећених кућа још увек није познат. Ватракојанис је рекао да су ветрови достизали снагу олује у области пожара, а пламен је био виши од 25 метара. Небо изнад Атине замрачило се од густог дима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)