"ПУШЕЊЕ ЈЕ ОПАСНО, АЛИ ХАМАС ЈЕ ЈОШ ОПАСНИЈИ": ИДФ бацао цигарете из авиона у Кан Јунису
ИЗРАЕЛСКЕ одбрамбене снаге (ИДФ) бацале су из авиона пакете цигарета са порукама које упозоравају локалне становнике у обалском подручју Кан Јуниса у Појасу Газе на опасности од Хамаса, упоређујући их са опасностима од цигарета, јавио је израелски Н12.
Фото Танјуг/АП
ИДФ је и раније бацао летке са захтевом да се становништво евакуише из са тог подручја због безбедности, а на појединим листићима су нуђене награде за информације о вођама Хамаса.
Међутим, флајери које је ИДФ бацио у четвртак нису тражили од Палестинаца да се евакуишу или да дају информације, већ су становници добили пакете цигарета, преноси Џерузалем пост.
На пакетима је писало "Пушење је опасно, али Хамас је још опаснији" и "Хамас пали Газу".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)