"ВАШИНГТОН СТВАРА АЗИЈСКИ НАТО" Пјонгјанг: Улазак Немачке у снаге УН на Корејском полуострву подиже тензије
СЕВЕРНА Кореја сматра да ће улазак Немачке у снаге Уједињених нација за контролу границе на Корејском полуострву, које предводе САД, подићи тензије и оптужила је Вашингтон за стварање азијске верзије НАТО-а, рекао је портпарол севернокорејског министарства спољних послова, пренела је данас новинска агенција КЦНА.
Foto: Tanjug
Агенција наводи да је портпарол оценио да САД покушавају да оживе функцију УН и да имају за циљ да претворе команду светске организације у азијску верзију НАТО-а.
- Улазак Немачке у команду УН неминовно ће погоршати војну и политичку ситуацију на Корејском полуострву и у остатку региона, а Немачка ће бити потпуно одговорна за последице - наводи портпарол.
Немачки министар одбране Борис Писторијус рекао је прошле седмице да је улазак Немачке у снаге УН на Корејском полуострву доказ снажног уверења Берлина да је европска безбедност уско повезана са безбедношћу у региону Индо-Пацифика.
Немачка је у петак постала члан команде Уједињених нација која помаже полицији у контроли границе између Јужне и Северне Кореје и обавезала се да ће бранити Јужну Кореју у случају рата.
БОНУС ВИДЕО: АУСТРАЛИЈСКА ВОЈНА ВЕЖБА: Преко 140 авиона учествује
Препоручујемо
"И ЈА ИМАМ ЦРВЕНО ДУГМЕ, И ОНО РАДИ": Трамп испричао детаље разговора са Ким Џонг Уном
06. 08. 2024. у 11:02
ЈУЖНОКОРЕЈСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ: Ћерка Ким Џонг Уна обучава се да преузме владање државом
30. 07. 2024. у 19:46
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)