ДЕЦА СУ САДА БЕЗБЕДНА СА РОДИТЕЉИМА: Још осморо деце враћено са територије Херсонске области
ЈОШ осморо украјинске деце враћено је са територије Херсонске области коју контролишу руске снаге на територији Украјине, изјавио је данас начелник те области Александар Прокудин.
Фото: Танјуг/AP Photo/Vadim Belikov
Он је написао на Телеграму да је реч о пет девојчица и три дечака старости од 6 до 17 година, наводећи да су деца сада безбедна са родитељима и да добијају неопходну медицинску и психолошку помоћ.
Прокудин је захвалио добротворној организацији "Саве Украине" на напорном раду за пребацивање деце на територију под контролом украјинских снага, преноси Укриннформ.
Додао је да је од почетка године 162-оје деце из Херсонске области већ враћено на територију коју контролишу украјинске снаге.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКИ ЛОВЦИ У АКЦИЈИ: Су-25 ракетама ваздух земља погађају украјинске циљеве
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)