МОСАД УМЕШАО ПРСТЕ У УБИСТВО ХАНИЈЕА? Западни медији пишу о новим детаљима атентата на лидера Хамаса
ИРАН је ухапсио најмање 20 особа због сумње да су повезани са убиством политичког лидера Хамаса Исмаила Ханије у Техерану, за које та земља оптужује Израел, објавио је данас Њујорк тајмс, позивајући се на двојицу Иранаца упознатих са истрагом.
Фото: Танјуг/АП
Међу ухапшенима су високи официри иранске обавештајне службе и војни званичници, а Иранци страхују да је велики безбедносни пропуст међу високим званичницима и омогућио убиство, преноси Тајмс оф Израел.
Британски лист Телеграф раније је известио да је израелска обавештајна агенција Мосад ангажовала иранске агенте да поставе експлозив у кућу где је Ханије боравио, а затим га даљински детонирају, али је званичник Хамаса у Ирану рекао новинској агенцији Ал-Араби да је Ханијеа погодио ваздушни пројектил.
Ханије је убијен у среду у Техерану. Иранска влада и Хамас окривљују Израел за његово убиство, али Тел Авив није ни потврдио ни демантовао умешаност.
Због убиства Ханијеа, Иран је запретио Израелу да ће се осветити, што је подстакло забринутост да може доћи до ескалације сукоба на Блиском истоку.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ У АКЦИЈИ: Су-25 ракетама ваздух земља погађају украјинске циљеве
Препоручујемо
ДОГОВОР БАЈДЕНА И НЕТАНЈАХУА: Америка шаље додатне снаге да заштити Израел од Ирана
02. 08. 2024. у 21:02
ЧЕКАЈУ ОДМАЗДУ ИРАНА: Израелски министри добили сателитске телефоне због могућег напада
02. 08. 2024. у 16:54
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)