АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Украјинска војска у кризи на фронту, хаос код куће (ВИДЕО)
МОРАЛ се колеба, војници су исцрпљени од више од две године рата уз минималне паузе.
Фото МО Украјине
Чести нестанци струје стварају тешке животне услове и повећавају напетост.
Ситуација на фронту и код куће је међусобно повезана. За одржавање одбране, нови борци морају бити мобилисани да замене уморне војнике. У априлу је администрација председника Зеленског усвојила нова правила којима се снижава старосна граница за регрутовање и обавезује мушкарце између 18 и 60 година да ажурирају своје контакт податке у војним канцеларијама за регистрацију и регистрацију, пише Политико.
Међутим, нова мобилизација изазива опречна осећања. Многи мушкарци се плаше да напусте своје домове из страха да ће бити позвани на фронт. Иако већина Украјинаца подржава војску, када су у питању њихови најмилији, ситуација се мења. Страхови су појачани недовољним снабдевањем војника опремом и муницијом.
Војници морају да се боре у тешким условима. Стални напади, недостатак средстава и психолошки стрес стварају велики притисак.
На крају, за украјинску војску је важно да види изгледе и подршку савезника. Ако се осећају напуштено, морал се може потпуно урушити. Западна помоћ је стога кључна за наставак борбе и постизање мира.
(РВвоенкор)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
БИВШИ САВЕТНИК НАТО: Русија би могла да преузме Одесу, док Запад „гура“ Украјину у рат
01. 08. 2024. у 20:11
УНИШТЕНА 3 ПАТРИОТА ЗА 24 ЧАСА: Руско министарство одбране поднело извештај (ВИДЕО)
01. 08. 2024. у 19:20
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)