ВУКОВИ НАПАЛИ ДЕТЕ: Холандске власти издале упозорење

Јована Шведић

01. 08. 2024. у 10:00

ХОЛАНДСКЕ власти данас су издале упозорење посетиоцима да избегавају шумовиту област у централном делу земље након што је вук угризао дете.

ВУКОВИ НАПАЛИ ДЕТЕ: Холандске власти издале упозорење

Foto: Profimedia

Инцидент се догодио у среду ујутру код Аустерлица, али дете није повређено, а сличан случај догодио се 10 дана раније када је вук угризао девојчицу у истој области на школском излету, преноси Гардијан.

Почетком јула, једна жена је властима пријавила да је њену пудлицу убио вук у тој области, а полиција сматра да је иста животиња умешана у наведене инциденте.

Покрајина Утрехт је позвала посетиоце да не обилазе шуму са малом децом и буду на опрезу због "атипичног и узнемирујућег" понашања животиње.

Утрехт припрема дозволу за одстрел овог вука и објављена су упутства шта треба радити у случају сусрета.

Вукови су примећени у Холандији 2015. први пут након 150 година, а до сада су углавном избегавали људе.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

МЕСЕЦ ИЗНАД ПОСЕЈДОНОВОГ ХРАМА: Погледајте призор који оставља без даха

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!