"ПОСТОЈИ ПЛАН..." Зеленски има решење за велики украјински проблем
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је данас да постоји план како ће се дефицит електричне енергије постепено попуњавати.
Фото: Профимедиа
Он је додао да су енергетска питања била приоритет током данашњег обиласка линија фронта у Харковској и Полтавској области.
- Енергија је увек једно од првих питања. Имамо идеју како ће се постепено, корак по корак, попуњавати дефицит струје, државни службеници имају јасне задатке, а одговорност је лична. Пребродити зиму је нешто што сада планирамо - нагласио је Зеленски у вечерашњем видео-обраћању, преноси Укринформ.
Према његовим речима, ради се и на конфигурацији противваздушне одбране, "како би Харковска област и други региони имали већу заштиту од руских удара".
- Посебно, главнокомандујући Оружаних снага Александар Сирски и надлежни команданти морају да представе ажурирану структуру система ПВО и нове захтеве за партнере - који морају бити достављени до краја године - нагласио је Зеленски.
У Полтавској области председник Зеленски се састао са предузетницима и радницима у оквиру платформе "Made in Ukraine".
- Многе пословне иницијативе, спремност компанија да раде за државу и нуде нове производе, све ово ћемо подржати и повећати јавне набавке. Данас имамо потписане уговоре. Сви наши украјински производи - и војни и цивилни, све ово помаже Украјини да истраје - поручио је Зеленски.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ФАЈТЕР НАПАДА УКРАЈИНСКЕ ЦИЉЕВЕ: Погледајте Су 25 у акцији
Препоручујемо
"РЕЋИ ЋУ ВРЛО ОТВОРЕНО": Фицо упозорио Украјину - Ако Кијев уради то, ми ћемо...
29. 07. 2024. у 19:07
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)