ЛАВРОВ ОТКРИО НОВЕ ПЛАНОВЕ МОСКВЕ: На СБ УН покренућемо питање спискова погинулих у Бучи, али то није све
МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио је да ће током руског председавања Саветом безбедности УН у Њујорку покренути питање спискова погинулих у Бучи.
Фото: Russian Foreign Ministry Press Service via AP)
- Следеће недеље идем у Њујорк. Русија сада председава Саветом безбедности УН. Разматраћемо задатке мултилатералне сарадње, обезбеђивања равноправне и недељиве безбедности. Наравно, разговараћемо о томе чија су тела дописници ‘Би-Би-Сија’ показали у Бучи - рекао је Лавров за телевизију „Русија 1“.
- Срамота је када се елементарна ствар оставља без одговора, исто као и – покажите како тече истрага о терористичком нападу на ‘Северне токове’. То је све - нагласио је Лавров.
Он је додао и да ће се на заседању СБ УН разговарати и о томе како Запад покушава да „манипулише свим и свачем“.
Министарство спољних послова Русије је раније саопштило да ће Лавров 16. и 17. јула учествовати у дебатама у Савету безбедности УН о мултилатералној сарадњи и о Блиском истоку.
Подсетимо, украјинске власти и медији објавили су 2022. године видео снимак који је наводно снимљен у граду Буча у Кијевској области, где на путу леже тела погинулих. Корисници интернета приметили су да „тела“ наводно мрдају рукама и склањају се како не би пала под точкове војних возила. Такође се у ретровизору једног возила може видети како један од „погинулих“ устаје чим је аутомобил прошао поред њега.
Министарство одбране Русије демантовало је оптужбе кијевског режима о наводном убиству цивила у насељу Буча у Кијевској области, рекавши да су фотографије и видео-снимци из Буче још један изрежирани догађај кијевског режима за западне медије.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЕКСПЛОЗИЈА НА ИТАЛИЈАНСКОМ ОСТРВУ - Узбуна! Прорадио вулкан Стромболи
Препоручујемо
РУСКА ВОЈСКА НАПРЕДУЈЕ: Пало ново украјинско упориште, у току "чишћење" терена
14. 07. 2024. у 13:14
АМЕРИЧКИМ НОВЦЕМ ПЛАНИРАН АТЕНТАТ НА ПУТИНА: Испливале шокантне информације Украјинаца
14. 07. 2024. у 11:16
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)