ЕРДОГАН НАЈАВИО: Турска ускоро завршава операцију у северном Ираку
ТУРСКА ће ускоро окончати прекограничну операцију "Канџа-мач" у северном Ираку, изјавио је данас турски председник Реџеп Тајип Ердоган на церемонији доделе диплома на Универзитету националне одбране.
Фото: ЕПА
Турске снаге изводе прекограничне операције против Радничке партије Курдистана у северном Ираку од 2019, подсећа Ројтерс.
Радничка партија Курдистана отпочела је побуну против Турске 1984. године.
У побуни је убијено више од 40.000 људи.
Препоручујемо
ИЗРАЕЛСКИ МИНИСТАР: Турска не диктира политику НАТО, не треба да буде чланица Алијансе
12. 07. 2024. у 19:38
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.
25. 02. 2026. у 07:31
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)