МАСК “ОТКАЧИО” ЕУ: Иксу су понудили тајни споразум о цензури, али смо је одбили

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 07. 2024. у 22:00

АМЕРИЧКИ милијардер и власник друштвене мреже Икс Илон Маск написао је да је Европска комисија (ЕК) његовој компанији понудила тајни споразум, према ком би они тајно цензурисали говор на тој платформи, у замену за "добру вољу" Брисела.

МАСК “ОТКАЧИО” ЕУ: Иксу су понудили тајни споразум о цензури, али смо је одбили

Фото Танјуг/АП

Међутим, Икс је такву понуду одбио, саопштио је Маск, додајући да су је друге друштвене мреже прихватиле.

Извршна потпредседница ЕК за дигитално доба и конкуренцију Маргарет Вестагер раније је написала да Икс "не поштује Закон о дигиталним услугама (ДСА)", тврдећи да он "обмањује кориснике" и да "није довољно транспарентан".

Маск је европској комесарки одговорио да је "ДСА дезинформација".

Вестагер је написала и да Икс "истраживачима не дозвољава приступ јавним подацима", на шта је одговорио некадашњи званичник Стејт департмента задужен за сајбер безбедност Мајк Бенц, који је написао да "то нису истраживачи, него цензори и политички активисти".

-То нису истраживачи. Они су активисти-цензори и политички оперативци. Ово је био њихов план све време — да искористе ДСА да натерају Икс да поново ангажује тим за цензуру који је отпуштен када је Илон преузео власт, написао је он.

Ту друштвену мрежу критиковао је и комесар за заједничко тржиште Тјери Бретон, који је на Иксу написао да су "плаве квачице некада означавале поуздане изворе информација", али да то више није случај.

Илон Маск је, након што је купио тадашњи Твитер 2022. године, омогућио корисницима да купе месечну претплату за "плаве квачице", које су раније биле резервисане само за потврђене кориснике који би ту ознаку добили од саме друштвене мреже.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)