КО ВОДИ АМЕРИКУ "КАДА ПРЕДСЕДНИК ТО НЕ МОЖЕ": Републикански одбор позвао помоћнике Беле куће да сведоче
НАДЗОРНИ одбор Представничког дома, предвођен републиканцима, послао је високо позиционираним помоћницима у Белој кући налог за сведочење о здравственом стању председника САД Џозефа Бајдена, сазнаје "Аксиос".
FOTO: Tanjug/AP/Jacquelyn Martin
Председавајући Надзорног одбора Џејмс Комер је на сведочење позвао главног помоћника прве даме Џил Бајден, Ентонија Бернала, заменицу шефа кабинета Ени Томасини и вишег саветника Ешли Вилијамс, наводи се у позивницама до којих је дошао портал.
Комер је у свакој позивници навео да је Одбор "забринут" да су дотични званичници међу "неколико службеника Беле куће који су преузели на себе да воде државу док председник то не може".
У налогу послатом Ентонију Берналу, чији утицај, како наводи "Аксиос", далеко надмашује кабинет прве даме, Комер је написао да "Одбор жели да разуме размере Берналовог утицаја над председником и његово знање о томе да ли Бајден лично обавља своје дужности".
Портпарол Беле куће Јан Самс поручио је да су позиви на сведочење "неосновани политички маневри", којима председавајући Надзорног одбора наводно настоји да "придобије медијску пажњу, уместо да спроводи легитиман надзор".
"Аксиос" наводи да је републиканац Комер претходно позвао Бернала, Томасини и Вилијамс да сведоче у оквиру оптужби да је Бајден неадекватно руковао поверљивим документима.
Бајденово ментално и здравствено стање постало је главна предизборна тема, како републиканаца, тако и демократа, а након дебакла који је актуелни председник доживео током ТВ дебате с својим "црвеним" супарником Доналдом Трампом, током које је често замуцкивао и губио ток мисли.
Више демократа је, како индиректно, тако и директно, у међувремену упутило председнику САД позиве да се повуче из изборне трке, док су Бајденову способност да води државу довели у питање и неки донатори демократске партије.
Бајден је, међутим, на све то у више наврата одговорио да нема намеру да повуче своју кандидатуру.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТРАМП ИЗНЕНАДИО СВЕ ИЗЈАВОМ О УКРАЈИНИ: Огласио се након састанка са Орбаном
12. 07. 2024. у 09:00
ПОЧИЊЕ БИТКА ЗА АРКТИК: Америка, Канада и Финска стварају „Ледени пакт“
11. 07. 2024. у 17:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (1)