БРИТАНСКИ ПРЕМИЈЕР СА ДВЕ РЕЧИ УВРЕДИО РУСИЈУ: Москва му ово никада неће заборавити
НОВИ британски премијер Кир Стармер назвао је Русију „претњом једне генерације“, преноси Телеграф.
Foto: Tanjug/AP
- Суочавамо се са генерацијском претњом из Русије... коју подржавају земље попут Северне Кореје и Ирана - рекао је он.
Премијер је додао да ће одговор НАТО-а на оно што се дешава одредити свет у деценијама које долазе. Поред тога, он је напоменуо да иако 23 земље НАТО-а одржавају своју војну потрошњу на 2% БДП-а, то није довољно и позвао је на повећање на 2,5%.
Стармер је ове недеље рекао да Украјина треба сама да одлучи како да употреби британско оружје за удар на Русију.
У одговору, секретар за штампу руског председника Дмитриј Песков је рекао да је ово „апсолутно неодговоран корак ка ескалацији тензија и озбиљној ескалацији ситуације“, додајући да ће Кремљ „све ово пажљиво снимити и, наравно, предузети одговарајуће мере“, пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: УНИШТЕН ИЗРАЕЛСКИ ТРАНСПОРТЕР У ГАЗИ - Хамас објавио фотографију на свом телеграм каналу
Препоручујемо
РАЗОРАН НАПАД РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ: Мета град од пресудног значаја за украјинску армију
12. 07. 2024. у 08:05
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)