"СИГУРНИМ КОРАЦИМА КРЕЋЕМО СЕ КА ХЛАДНОМ РАТУ" Стигло језиво упозорење Москве - Све ово се већ догодило...
ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков прокоментарисао је одлуку САД да распореди далекометно оружје у Немачкој, рекавши да се свет креће ка Хладном рату.
Фото: АП Пхото/Павел Головкин
- Сигурним корацима крећемо се ка Хладном рату. Све се ово већ догодило - рекао је Песков коментаришући планове САД за распоређивање ракета дугог домета у Немачкој.
Он је приметио да се у односима Русије и Запада враћају сво атрибуди Хладног рата.
- Враћају се сви атрибути Хладног рата са конфронтацијом, директном конфронтацијом. Иста она Немачка, САД, Француска и Велика Британија директно учествују у сукобу у Украјини - нагласио је портпарол.
Према његовим речима „све то се ради да би се наша земља сузбила, све то се ради да би се осигурао наш стратешки пораз на бојном пољу“.
- Ми све то морамо узети у обзир. То није разлог за песимизам. Напротив, то је разлог да се окупимо, искористимо сав наш пребогат потенцијал који имамо и испунимо све циљеве које смо себи поставили током специјалне војне операције - закључио је Песков.
Раније је Пентагон саопштио да ће Сједињене Америчке Државе 2026. године почети да распоређују у Немачкој далекометне ударне системе који ће знатно надмашити оружје које се већ налази у Европи.
Ради се, пре свега, о ракетама СМ-6, „томахавк“ и „хиперсоничном оружју“.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ЗАДОВЉНО ТРЉА РУКЕ: Бајден најавио нови пакет помоћи Украјини, није штедео
11. 07. 2024. у 20:54
УКРАЈИНЦИ ЗАРОБИЛИ НАЈМОДРЕНИЈИ РУСКИ ТЕНК: Т-90 Порив остао исправан на бојишту
11. 07. 2024. у 20:21
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)