"МОСКВИ ВЕЋ САДА ЈАСНО" Песков: Кремљ помно прати ток избора у Француској
КРЕМЉ помно прати ток избора у Француској и види да се потврђују раније предвиђени трендови, изјавио је данас портпарол руског председника Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
Он је рекао да ће Русија сачекати други круг избора, иако су званичној Москви већ сада јасне политичке преференце француских бирача, преноси РИА Новости.
- Веома пажљиво пратимо одвијање ових избора. Трендови који су се раније појавили у низу европских земаља, потврђују се и у Француској - рекао је Песков на конференцији за новинаре.
Француска ултрадесничарска партија Национално окупљање и њени политички савезници победили су у првом кругу парламентарних избора у Француској, освојивши 33,4 одсто гласова.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ: Тихоокеанска флота изводи вежбе
Препоручујемо
"ПРЕМА СРБИМА ЈЕ УЧИЊЕНА НЕПРАВДА" Шта је Марин ле Пен говорила о Косову и Метохији
01. 07. 2024. у 10:10
ДЕМОНСТРАЦИЈЕ НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ У ПАРИЗУ: Левичари устали против десничара
01. 07. 2024. у 08:46
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)