ОРБАН САСУО ИСТИНУ У ЛИЦЕ ЕВРОПИ: Све више се уплићу у конфликт из ког ништа не могу да добију
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да се Европа све више уплиће у конфликт у Украјини у кз ког не може ништа да добије, али може много тога да изгуби.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Живећи у балону, бриселска бирократија је протеклих година направила неколико политичких грешака. Европа се све више и више уплиће у рат из ког ништа не може да добије али лако може све да изгуби. Сваким даном све је очигледније да када је рат у питању, за њих ништа није скупо - рекао је Орбан.
Мађарски премијер је такође казао и да бриселске бирократе желе тај рат, желе да победе Русију, желе да паре европских пореских обвезника стално иду у Украјину, док истовремено европске компаније трпе санкције, инфлација скаче, а милиони грађана су у тешком положају.
- Европа је у кризи, хришћанска цивилизација слаби, економска моћ пада, а конкурентност Старог континента такође. У опадању је и способност Европе да заступа сопствене интересе у међународној политици - закључио је он.
Претходно је Орбан изјавио да се западне земље све више приближавају линији фронта и непосредно се мешају у сукоб у Украјини. Међутим, како је рекао, у таквој ситуацији Мађарска неће учествовати у мисији НАТО-а у Украјини, нити ће обезбедити војску, оружје или финансијска средства у ту сврху.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ - Тихоокеанска флота изводи вежбе
Препоручујемо
ИМУНИ НА САНКЦИЈЕ ЗАПАДА: Раст БДП-а Русије у првој половини године изнад пет одсто
29. 06. 2024. у 00:11
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)