ИНЦИДЕНТ ИЗНАД СИРИЈЕ: Америчка летелица се опасно приближила руском ловцу
БЕСПИЛОТНА летелица MQ-9 „рипер“ антитерористичке „коалиције“, предвођене САД, поново се опасно приближила руском авиону Су-35 Ваздушно-космичких снага Русије на небу изнад Сирије, саопштио је заменик руководиоца Руског центра за мирење зараћених страна Јуриј Попов.
Фото Rosoboronexport www.roe.ru
-Изнад места Ел Сухне у провинцији Хомс на висини од 7.000 до 8.000 метара 28. јуна поново је дошло до опасног приближавања дрона MQ-9 "рипер" "коалиције" са авионом Су-35 Ваздушно-космичких снага Русије, који је изводио редовни лет у ваздушном простору Сирије, рекао је Попов.
Како је додао, руски пилот је показао високу професионалност и благовремено је предузео неопходне мере како би спречио судар.
Попов је такође казао да је у подручју Ел Танф у протеклом дану забележено осам прекршаја које су начинили два пара ловаца Ф-15, пар ловаца „рафал“ и пар ловаца „тајфун“.
Поред тога, коалиција је шест пута прекршила протокол о деконфликтацији из 2019. године, повезане са летовима дроновима који нису координисани са руском страном.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - НУКЛЕАРНЕ ВЕЖБЕ: Руске снаге вежбају електронско лансирање ракета током нестратешких вежби
Препоручујемо
НА ПОМОЛУ НОРМАЛИЗАЦИЈА ОДНОСА ТУРСКЕ И СИРИЈЕ? Ердоган поручио - Ми смо спремни...
28. 06. 2024. у 17:55
ВУЧИЋЕВА ИЗЈАВА УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Брује о ономе што је рекао британском новинару у лице
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића коју је дао британском новинару Алистеру Кембелу у подкасту "Остало је политика" ударна је вест у руским медијима.
27. 04. 2026. у 22:03
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (0)