СТРАДАЛО 20 ОСОБА: Расте број жртава у терористичким нападима у Дагестану (ФОТО)
БРОЈ жртава у јучерашњим терористичким нападима у Дагестану повећао се на 20, саопштила је министарка здравља те земље Татјана Бељајева.
Фото.
„У терористичком нападу који се догодио јуче у Махачкали и Дербенту рањено је 46 особа, међу којима су и цивили и полицајци. Нажалост, погинуло је 20 особа, међу њима су и припадици снага безбедности и цивили“, саопштила је она у видео обраћањуна Телеграм каналу.
Према њеним речима, стање седморо рањених оцењује се као тешко, пацијентима је пружена сва неопходна медицинска нега.
Претходно је Телеграм канал 112 пренео да је у Дагестану је погинуло десет особа, као и да је број повређених порастао на 34.
У дагестанском Дербенту су непознате особе из аутомобила су отвориле ватру на синагогу и цркву у недељу, након чега су се зграде запалиле. Заменик председника републичке јавне надзорне комисије Шамил Хадулајев саопштио је да је у Дербенту убијен свештеник цркве. Два нападача су ликвидирана, а у републици је уведен противтерористички режим.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
Бизаран позив бошњачког посланика жртвама "геноцида"
Препоручујемо
ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД У РУСИЈИ: Расте број жртава; Терористи свештенику пререзали грло (ВИДЕО)
23. 06. 2024. у 18:08 >> 22:33
МЕДВЕДЕВ: Догађаји у Севастопољу и Дагестану - подли терористички напади
23. 06. 2024. у 22:07
МОСКВА УВЕРЕНА: Нема сумње да су САД умешане у терористички напад у Севастопољу
24. 06. 2024. у 14:10
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)