СИ ЗАБРИНУТ: Постоје дубоко укорењени проблеми...

Дејана Калинић
Дејана Калинић

19. 06. 2024. у 15:24

ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг изјавио је да постоје "дубоко укорењени проблеми" у политици, идеологији, стилу рада и дисциплини кинеске војске, објавила је данас државна телевизија ЦЦТВ.

СИ ЗАБРИНУТ: Постоје дубоко укорењени проблеми...

AP Photo/Darko Vojinovic)

- Не смеју постојати скровишта за корумпиране елементе у војсци - рекао је Си на војнополитичкој радној конференцији ове недеље у северозападном граду Јанан.

Према његовим речима, кадрови на свим нивоима, посебно виши кадрови, морају да иступе и имају храброст да оставе по страни свој престиж и разоткрију своје недостатке.

- Морају дубоко да размишљају о себи... озбиљно да исправљају, решавају проблеме у основи свог размишљања - истакао је Си, пренео је Ројтерс.

Политички тестови са којима се тренутно суочава Народноослободилачка армија (ПЛА) су "замршени и сложени", а национална ситуација, страначка ситуација и војна ситуација "пролазе кроз сложене и дубоке промене", рекао је Си у уводном говору војним кадровима.

Си је, такође, обећао да ће "обогатити алате за кажњавање нових врста корупције и скривене корупције" и појачати надзор над вишим кадровима.

Председник Кине је истакао важност јачања политичке лојалности у војсци у новој ери и пружања чврсте политичке гаранције за изградњу јаке војске, пренела је Синхуа.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ПУТИН ДОПУТОВАО У ПЈОНГЈАНГ: На позив КИм Џонг Уна, председник Русије допутовао у Северну Кореју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани