ВАТРЕНА БУКТИЊА ГУТА КУЋЕ: Драматични снимци из Грчке, ватрогасци се свим силама боре да угасе пожар (ВИДЕО)

У ГРЧКОЈ у близини Глифаде на стотине ватрогасаца са земље и из ваздуха покушавају да угасе пожар који је почео да гута и куће.

ВАТРЕНА БУКТИЊА ГУТА КУЋЕ: Драматични снимци из Грчке, ватрогасци се свим силама боре да угасе пожар (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

Гори подручје око Варија, а јак ветар, јачине и до 7 Бофора, отежава гашење пожара.

Градоначелник подручја Варис-Вула-Вулиагмени рекао је да је ватра прогутала најмање две куће.

- Гори гранично подручје између општина, ка Кропијасу које није густо насељено и води се велика битка са земље и из ваздуха да се спречи ширење. Најмање две куће су веома оштећене у пожару, а наређена је евакуација одређених подручја од Китсија до Варија - рекао је градоначелник Константелос.

На терену је више од 50 ватрогасаца са 19 возила, а у гашењу пожара ангажована су четири авиона и шест хеликоптера.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: РАКЕТНЕ ВЕЖБЕ У АТЛАНТИКУ: Бродови руске флоте стижу на Кубу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову