ПЕНТАГОН У СТРАХУ: Нико не жели ширење регионалног рата
НАКОН што је израелска војска одобрила оперативне планове за напад на Либан, Пентагон је саопштио да Сједињене Америчке Државе не желе ширење регионалног сукоба на Блиском Истоку.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
- Нећу улазити у хипотетичке сценарије и спекулације о томе шта би могло да се догоди, осим што ћу рећи да нико не жели ширење регионалног рата - рекао је портпарол Пентагона генерал-мајор Патрик Рајдер на конференцији за новинаре, преноси Ројтерс.
САД и Француска су ангажоване у дипломатским напорима да се све интензивнија непријатељства између Израела и либанске милиитантне, про-иранске групе Хезболах окончају преговорима, међутим Хезболах је саопштио да неће обуставити нападе на Израел све док траје рат у Појасу Газе.
Десетине хиљада људи у северном Израелу и јужном Либану расељене су због честих размена ватре између Израела и Хезболаха.
Израел је од 7. октобра и напада Хамаса, убио више од 400 људи у Либану укључујући и најмање 80 цивила, а на израелској страни погинуло је најмање 16 војника и 11 цивила.
БОНУС ВИДЕО: РАКЕТНЕ ВЕЖБЕ У АТЛАНТИКУ - Бродови руске флоте стижу на Кубу
Препоручујемо
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)